IT.expert w gronie certyfikowanych partnerów Google Apps for Education

fot. nadesłane

Dobrego nauczyciela poznasz po tym, że potrafi inspirować i wspierać swoich uczniów w ich działaniach tak, aby ich rezultaty w różnych dziedzinach były jeszcze lepsze, używając do tego dostępnych narzędzi multimedialnych. I właśnie takie możliwości oferuje system Google Apps for Education całkowicie nieodpłatnie. Firma IT.expert pragnie poinformować, iż znalazła się ona w wąskim gronie certyfikowanych partnerów tego systemu.

Już tysiące szkół na całym świecie korzystają z Google Apps for Education, czyli zintegrowanych narzędzi do współpracy pomiędzy uczniami i nauczycielami. System ten zdobył uznanie w szkolnictwie jako jedno z najlepszych rozwiązań, które pozwala na optymalizację czasu pracy nauczycieli, usprawnienie procesów nauczania i wiele korzyści dla uczniów na każdym etapie nauki.

Ponadto jedną z największych zalet Google Apps for Education jest jego multiplatformowość i prostota obsługi – działa na każdym komputerze i systemie operacyjnym, nie wymaga instalacji ani aktualizacji programów. Rozwiązanie oferuje przede wszystkim szereg usług bazowych jak hostowanie e-maili, kalendarza i czatów.

Działanie systemu opiera się o współpracę w modelu nauczyciel – uczeń, a kluczowe korzyści płynące z jej używania to:

  • śledzenie postępu prac na bieżąco,
  • dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca (dom, szkoła),
  • dostęp do historii wszystkich zmian, co w przypadku pracy grupowej pozwala także na zweryfikowanie które części zostały przygotowane przez kogo, kiedy i przez kogo zostały dodane czy zmienione,
  • proste i przejrzyste dodawanie ocen i komentarzy w dokumencie,
  • łatwa publikacja w internecie, co eliminuje konieczność wysyłania dokumentów mailowo,
  • możliwość tworzenia prac indywidualnych i grupowych oraz możliwość ich edycji w tym samym czasie.

Dzięki otwartości i intuicyjności pakietu narzędzi Google Apps For Education praca i nauka łączą się ze sobą, a ich wykonanie jest szybsze, łatwiejsze, skuteczniejsze a przede wszystkim przyjemniejsze, zarówno dla nauczycieli jak i dla ich uczniów.

Dzięki włączeniu spółki IT.expert do grupy partnerów Google Apps For Education, mamy możliwość świadczenia usług dotyczących tego systemu.

Komentarze
PODZIEL SIĘ