Zastosowanie folii termokurczliwych

fot. nadesłane

Pakowanie towarów przy użyciu folii termokurczliwych jest stosowane w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Możliwość wykorzystania do pakowania towaru nowoczesnych owijarek termicznych, sprawia że folie te znajdują szerokie zastosowanie w zabezpieczaniu towaru w trakcie transportu i magazynowania. Jakie dokładnie są zalety folii termokurczliwych oraz jakie mają zastosowanie, dowiesz się z naszego artykułu.

Zalety folii termokurczliwej

Największą zaletą folii termokurczliwych jest ich uniwersalność. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Vipak, która zajmuje się wytwarzaniem różnego rodzaju folii oraz dystrybucją urządzeń do pakowania: Folia termokurczliwa jest powszechnie stosowana do pakowania zgrzewek towarów konfekcjonowanych w słoiki, puszki czy butelki. Pod wpływem strumienia rozgrzanego powietrza, folia termokurczliwa idealnie przylega do pakowanych towarów, dzięki czemu te są unieruchomione oraz bardzo dobrze zabezpieczone przed wypadaniem. W tym miejscu należy także zaznaczyć, że materiały z jakich wykonywane są tego typu folie nie wchodzą w żadne reakcje chemiczne z pakowanymi produktami, przez co folia ta jest całkowicie bezpieczna dla artykułów spożywczych.

Pisząc o zaletach folii termokurczliwych nie sposób także nie wspomnieć o innych korzyściach, jakie niesie za sobą ich stosowanie. Materiał ten nie tylko bowiem zabezpiecza przewożony towar przed wypadaniem, ale również sprawia, ze jest on dobrze zabezpieczony przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, jak np. brud, kurz, woda czy promienie słoneczne. Folia termokurczliwa pozwala także zabezpieczyć towar przed powstającemu w trakcie transportu uszkodzeniami mechanicznymi.

Co można pakować przy użyciu folii termokurczliwej

Jak już żeśmy wspomnieli, folia termokurczliwa powszechnie jest stosowana do pakowania zgrzewek produktów. Idealnie się nadaje zarówno do pakowania produktów nie umieszczonych na dodatkowych kartonowych podstawkach, jak i tych które znajdują się na płaskich tekturach oraz w kartonach z niską krawędzią. Dzięki użyciu folii, która gwarantuje szczelne pakowanie grup produktów, za jej pomocą można w łatwy sposób zabezpieczać towary drobnicowe, przede wszystkim w branży spożywczej.

Komentarze
PODZIEL SIĘ