Zalety wynajmu agregatów prądotwórczych

fot. nadesłane

Energia elektryczna znajduje zastosowanie w wielu procesach, między innymi w pracach budowlanych różnego rodzaju. Na placu budowy dość trudno jednak o połączenie do sieci elektrycznej, dlatego najczęściej wykorzystuje się samodzielne agregaty prądotwórcze. Firmy wykonujące prace budowlane mają do wyboru kupno własnego agregatu, a także jego wynajem o wyspecjalizowanych firm. Jakie są plusy tego drugiego rozwiązania?

Niższe koszty

Minimalizowanie kosztów działalności jest istotne dla każdego przedsiębiorstwa, szczególnie jeśli nie posiada ono ugruntowanej pozycji rynkowej ani dużego budżetu. Wynajem sprzętu budowlanego to doskonała alternatywa dla kupna, gdyż właśnie pozwala w określonym czasie ograniczyć wydatki i zapewnia większą swobodę finansową. Agregaty prądotwórcze to dość drogie urządzenia, ich cena w zależności od modelu i parametrów technicznych waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Taki wydatek może być dość istotnym obciążeniem dla budżetu. Korzystając z wynajętego sprzętu możemy go uniknąć i przełożyć decyzję o kupnie własnego agregatu na bardziej dogodny moment.

Szeroki wybór modeli

Na rynku znajdziemy agregaty prądotwórcze różnych producentów – każdy model posiada własne parametry techniczne i jest przeznaczony do pracy w określonych warunkach. Krótko mówiąc: tam, gdzie sprawdzi się jeden agregat, nie koniecznie sprawdzi się inny. To kolejna zaleta korzystania z usług wypożyczalni sprzętu, takich jak na przykład firma Ramirent – nie musimy kupować sprzętu, który może okazać się nieprzydatny przy niektórych zleceniach, do naszej dyspozycji mamy wiele urządzeń odpowiednich do wykonywania zadań w najróżniejszych warunkach.

Sprzęt zastępczy

Każdy sprzęt zużywa się i po pewnym czasie może ulec awarii, które eliminuje go z użytku – nie inaczej jest w przypadku agregatów prądotwórczych. Sytuacje takie przychodzą zwykle niespodziewanie i w najmniej odpowiednim momencie, mogą poważnie spowolnić wykonywanie prac budowlanych lub całkowicie je uniemożliwić. O ile uszkodzony sprzęt da się przywrócić do sprawności, kupno nowego egzemplarza jest zdecydowanie zbyt dużym i kompletnie niepotrzebnym wydatkiem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest poszukanie tymczasowego zamiennika w ofercie wypożyczalni.

Brak konieczności serwisowania sprzętu

Skoro mowa o uszkodzonym sprzęcie, warto wspomnieć, że cała odpowiedzialność za utrzymanie sprawności agregatu prądotwórczego spoczywa na jego właścicielu, a więc firmie, która go wynajmuje innym podmiotom. Jako klient nie musimy przejmować się przeglądami oraz naprawami. To kolejny czynnik wpływający na atrakcyjność wynajmu agregatów.

 

Komentarze