W Silesia City Center „Wszystko Gra!”

Jak dobrze bawić się bez prądu, gdy wszystkie sprzęty elektroniczne pozbawione są zasilania? Wystarczy dobra gra planszowa i już mamy rozrywkę zapewnioną na kilka godzin. Planszówki przeżywają swój renesans i nic dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z tej formy spędzania wolnego czasu. Dobrze wie o tym Silesia City Center, dlatego w najbliższą sobotę zaprasza na II edycję weekendu z grami planszowymi.

Ciężko jest jednym tchem wymienić wszystkie zalety planszówek. Gry planszowe uczą logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię, przenosząc w niezwykłe krainy, w których przeżyć można ciekawe przygody oraz stoczyć pełne emocji pojedynki. W czasach, gdy otoczeni jesteśmy przez technologię czasem warto oderwać wzrok od ekranu komputera i zrelaksować się w gronie rodziny i przyjaciół przy grach, które jednocześnie bawią i uczą. Pierwsza edycja weekendu z planszówkami w naszym Centrum cieszyła się bardzo dużą popularnością, dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić drugą edycję. Mamy nadzieję, że uczestnicy tego wydarzenia w tym roku również będą się z nami doskonale bawić – mówi Monika Pyszkowska, dyrektor Silesia City Center.

SCC_gry_plakat18 i 19 lutego na Placu Śląskim pojawi się kilkanaście stanowisk do gry. Do dyspozycji gości będzie 12 stołów z grami w tradycyjnym rozmiarze oraz 3 gry XXL, w których każdy gracz – przechadzając się po planszy i używając figurek przestrzennych – będzie miał okazję stać się częścią rozgrywki. „Wyścig do pociągu: Europa”, „Dobble”, „Dixit” i „Pędzące ślimaki” – to tylko niektóre z tytułów, w które będzie można zagrać. Do wyboru będą gry familijne, słowne, liczbowe, logiczne, karciane i wiele innych. Przy stanowiskach z planszówkami czujni animatorzy chętnie udzielą wskazówek oraz wyjaśnią zasady każdej rozgrywki. Informacje o tematyce gry, liczbie graczy i czasie trwania będzie można również przeczytać na stojakach informacyjnych.

Planszówki podzielone zostaną na kategorie czasowe: gry krótkie, średnie i długie (45-60 minut), a każda kategoria oznaczona będzie innym kolorem. Każdy uczestnik otrzyma kupon konkursowy, który posłuży do zbierania pieczątek za rozegranie rozgrywki w danej kategorii. Dla najwytrwalszych graczy organizator przewidział nagrody. 200 osób w sobotę i 200 w niedzielę, które jako pierwsze zbiorą trzy pieczątki w różnych kolorach, otrzymają gry planszowe („Pędzące ślimaki” lub „Szaloną misję”). Łącznie rozdane zostanie aż 400 planszówek.

Weekend z planszówkami odbywać się będzie w godzinach od 13:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

 

(nadesłane)

Komentarze