Krzysztof Gojdź: fanatycy religijni tacy jak pan Terlikowski nie mogą nam narzucać jak mamy żyć

Newseria Lifestyle

Zawsze będę popierał wolność wyboru kobiet mówi dr Krzysztof Gojdź. Jego zdaniem każdy człowiek, niezależnie od płci, powinien sam decydować, jak chce żyć. Lekarz nie zgadza się, by o prawie do aborcji ofiar gwałtu decydował rząd, kościół czy osoby głęboko religijne jak na przykład Tomasz Terlikowski.

Dr Krzysztof Gojdź opublikował na Facebooku historię swojej pacjentki, zgwałconej przez ojczyma. Pod skórę jej kolan dostały się wówczas drobiny węgla z piwnicy, które stale przypominały kobiecie o przeżytym dramacie. Lekarz przyznał, że jego pacjentka usunęła ciążę będącą następstwem gwałtu i poparł jej decyzję. Zapytał także Małgorzatę Terlikowską, co poradziłaby jego pacjentce.

– Ja jej pomogłem żeby lepiej wyglądała na tych kolanach, ale również pomogłem, żeby w jakiś sposób przerobiła tę traumę w swoim mózgu. Ona usunęła ciążę po gwałcie i ja będę popierał tego typu wybory kobiet – mówi dr n. med. Krzysztof Gojdź agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Lekarz twierdzi, że zawsze będzie popierał wolność wyboru kobiet i decydowania o samych sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Twierdzi też, że prawo do samostanowienia dotyczy wszystkich ludzi, także mężczyzn każdy ma bowiem prawo do samodzielnego decydowania jak chce żyć.

– Nie mogą jacyś fanatycy religijni jak na przykład pan Terlikowski nam narzucać, w jaki sposób mamy żyć, jakie wybory w swoim życiu powinniśmy mieć. Będę negował i wytykał takim osobom jak pan Tomek Terlikowski, żeby odwalili się od tych kobiet, żeby dali im szanse na normalne życiemówi dr Krzysztof Gojdź.

Lekarz uważa, że kobiety w Polsce coraz skuteczniej walczą o siebie niż jeszcze kilka lat temu. On natomiast popiera ich walkę. Za niedopuszczalny uznaje fakt, że na życie Polek tak duży wpływ może mieć Kościół i rząd.

– Kościół niech się zajmie przede wszystkim swoimi wewnętrznymi problemami np. pedofilią, która do tej pory jest cały czas zamiatana pod dywan, zacznijmy sprzątać swoje podwórko, a dopiero potem wchodźmy na czyjeś – mówi dr Krzysztof Gojdź.

Na wpis lekarza w imieniu swojej żony odpowiedział Tomasz Terlikowski. Dr Gojdźa określił mianem fanatyka aborcyjnego, stwierdził także, że usunięcie ciąży to ponowne krzywdzenie zgwałconej kobiety.

Zobacz również: Dom starców albo… Czy polski senior ma alternatywę?

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Wszelkie Materiały udostępniane przez Agencję Newseria na stronach portalu Newsowy.pl podlegają ochronie na podstawie Ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.00.80.904.). Zabronione jest jakiekolwiek korzystanie z Materiałów, na warunkach innych niż określone w licencji lub prawie autorskim.