Rypin. Tragiczny finał motocyklowych popisów (video)

W miejscowości Długie, w powiecie rypińskim tragicznie zakończyły się zabawy na motocyklach. Dwóch motocyklistów trafiło do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

W niedzielne popołudnie, około godz. 13.50 dyżurny policji w Rypinie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym motocyklistów w Długiem.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że grupa „miłośników” motocykli zorganizowała sobie spotkanie, w czasie którego popisywała się swoimi umiejętnościami. Z zebranego przez policjantów materiału dowodowego wynika, że kierujący m. in. jeździli na jednym kole. W czasie jednego z takich popisów doszło do zderzenia dwóch motocyklistów. Obaj trafili do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. W akcji ratunkowej wykorzystano śmigłowiec Pogotowia Ratunkowego.

Jak wynika z ustaleń policjantów „miłośnicy” dwóch kółek na swoje spotkanie wybrali drogę powiatową, na której niedawno wyremontowano nawierzchnię. Być może to ośmieliło motocyklistów.

Policjanci zapewniają, że wszystkie miejsca gdzie nagminnie łamane są przepisy ruchu drogowego będą szczególnie kontrolowane, a wobec osób nieprzestrzegających prawa wyciągane będą surowe konsekwencje. Choć w opisanym powyżej wypadku obrażenia jakich doznali poszkodowani wydają się przemawiać do wyobraźni.

asp. Krzysztof Rogoziński
Oficer Prasowy KPP w Rypinie

Komentarze