Poważny wypadek na drodze krajowej nr 5

fot. KPP Nakło nad Notecią

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj (30.03) krótko po godzinie 12.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Wąsosz. Na skutek zderzenia ciężarówki z autem osobowym obaj kierowcy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali. Droga była całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się przez zorganizowane objazdy.

Zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Wąsosz wpłynęło do dyżurnego szubińskiego komisariatu dzisiaj (30.03) o godzinie 12.15. Na miejscu wypadku pracują szubińscy kryminalni oraz policjanci z nakielskiego referatu ruchu – drogowego.
Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca ciężarowej scanii z naczepą, 44-letni mieszkaniec gminy Gołańcz, jadąc w stronę Bydgoszczy, z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na sąsiedni pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku citroenem berlingo. Następnie ciężarówka zjechała z drogi i staranowała stojący nieopodal budynek.

Śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego, z poważnymi obrażeniami ciała, do szpitala został przetransportowany 30-letni kierowca citroena. Do szpitala trafił także kierowca scanii.
Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się przez zorganizowane objazdy. Z Szubina do Żnina objazd prowadził przez miejscowość Chomętowo, natomiast ze Żnina do Szubina pojazdy kierowane były przez miejscowości Słupy oraz Zalesie.
Okoliczności tego wypadku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora policjanci z komisariatu w Szubinie.

źródło: paluki24.pl, sierż. szt. Justyna Andrzejewska KPP w Nakle n/Notecią

Komentarze