Papież: jak człowiek może zaplanować i zrealizować coś tak strasznego?

CNN Newsource/x-news

Papież Franciszek powiedział w niedzielę podczas spotkania z wiernymi w Watykanie, że barbarzyństwo ataków w Paryżu budzi przerażenie. Pytał: jak człowiek może zaplanować i zrealizować coś tak strasznego?

W trakcie południowej modlitwy Anioł Pański Franciszek zwrócił się do tysięcy wiernych na placu Świętego Piotra: – Pragnę wyrazić mój ból z powodu zamachów terrorystycznych, które w piątek późnym wieczorem zbroczyły krwią Francję powodując liczne ofiary.

Prezydentowi Republiki Francuskiej oraz wszystkim obywatelom składam moje braterskie kondolencje. Szczególnie bliski jestem rodzinom tych, którzy stracili życie, i rannym” – dodał.

Papież oświadczył: – Tak wielkie barbarzyństwo wywołuje w nas przerażenie i skłania do zadania pytania, jak serce człowieka może planować i realizować tak straszne wydarzenia, które wstrząsnęły nie tylko Francją, ale całym światem.

– W obliczu takich czynów nie można nie potępić tej gorszącej obrazy godności osoby ludzkiej. Chcę z mocą powtórzyć, że droga przemocy i nienawiści nie rozwiązuje problemów ludzkości! – podkreślił papież.

„Bluźnierstwem” nazwał posługiwanie się imieniem Boga.

Następnie wezwał wszystkich do modlitwy za ofiary zamachów, za naród francuski, Europę i cały świat.

(PAP)/ Kurier PAP

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Newsowy.pl" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.