Konflikt interesów. Sepp Blatter i Michel Platini zawieszeni na osiem lat przez Komisję Etyki FIFA

fot. Roosewelt Pinheiro/Abr - Agência Brasil/ Wikipedia

Prezydent FIFA Joseph Blatter na pewno nie tak wyobrażał sobie pożegnanie z władzą w światowej piłce. Nie dość, że po aferze w tej organizacji zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję, to na dodatek został teraz – razem z Michelem Platinim zawieszony na osiem lat przez Komisję Etyki.

Przelew dwóch milionów franków na konto Platiniego z 2011 roku Komisja nazwała „konfliktem interesów”. Obaj działacze utrzymują, że jest to zaległa zapłata za pracę doradczą, jaką Francuz wykonywał dla FIFA w latach 1998-2002.

Nie ma jednak odpowiednich dokumentów – prezydenci twierdzą, że zawarli ustne porozumienie i zaprzeczają, że zrobili coś nielegalnego. Obaj zapowiadają wykorzystanie wszelkich możliwości odwoławczych, w tym w sądach cywilnych.

– Mam nadzieję, że się wybroni, ale nie chcę się na temat za bardzo wypowiadać – powiedział PAP o Platinim prezes PZPN Zbigniew Boniek, który zna się z Francuzem od ponad 30 lat, czyli wspólnej gry w Juventusie Turyn.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP/ Kurier PAP
Komentarze
PODZIEL SIĘ
Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Newsowy.pl" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.